твен

6 цитат про мандри від Марка Твена

“Через двадцять років більше розчарування викличуть у вас речі, на які ви не наважилися, ніж ті, які зробили. Тож геть обмеження, відчулюйте з безпечної гавані. Ловіть попутні вітри своїми вітрилами. Досліджуйте. Мрійте. Відкривайте нове” – чули цю цитату Марка Твена?

Шкода, що це не він сказав (і справжній автор цитати невідомий). Але ось п’ять справжніх цитат, якими метр американської літератури переконає тебе вирушити у дорогу. 

1. Розширяй горизонти власного розуму:

“Мандри – смертельна зброя проти упереджень, забобонів та вузьколобства, і багатьом вони потрібні виключно з цієї причини. Широкі, розсудливі, добродійські погляди на людей та речі не можуть бути досягнуті тим, хто сидить в одному маленькому куточку землі усе своє життя”  – “Невинні за кордоном”.

2. Незручні ситуації – це корисно:

“Мій ніжний читач ніколи не знатиме, яким закінченим ослом він може бути, якщо не побуває за кордоном” – “Невинні за кордоном”.

3. Не будь американським туристом:

“Варвара подорож випускає на волю: ви в житті не бачили такого нетерпимого, упередженого, впертого, вузьколобого, пихатого, всеохопно злого чоловіка, адже він від народження стирчав в одному місці, і думав, що Бог створив світ, диспепсію і жовч виключно для його комфорту та задоволення” – промова “Американці за кордоном”, 1868.

4.Обирай компанію з мудрістю:

“З мого досвіду – нема більш певного способу дізнатися, подобаються тобі люди, чи ні, ніж подорож із ними” – “Том Сойєр за кордоном”.

5. Не затягуй з наступною поїздкою:

“Нема більшого нещастя, ніж вигляд землі (і роботи) після веселої, безтурботної поїздки” – лист до Вілла Бовена.

6. Подорожуй, доки не зможеш сказати так:

“Мандри більше мене не ваблять. Я побачив усі закордонні країни, які хотів – не рахуючи Небес та Пекла, і у мене є лише дрібка цікавості до однієї з них” – лист до В. Д. Говеллса. 

Фото – stocksnap.io.

Залишити коментар

Інші матеріали

У Китаї ресторан підбиратиме вам страви, базуючись на вигляді вашого обличчя

У Китаї ресторан підбиратиме вам страви, базуючись на вигляді вашого обличчя

Технічну новинку впроваджує фаст – фуд мережа KFS в партнерстві з Baidu у китайському підрозділі компанії. Ресторан підбиратиме вам їжу по обличчю.

Читати

Орбітальний реактивний літак відвезе пасажирів з Лондона до Нью-Йорка за дві години

Орбітальний реактивний літак відвезе пасажирів з Лондона до Нью-Йорка за дві години

Космічний туризм виходить на новий рівень – невже тепер споглядати орбіту Землі буде так само звично, як дивитися на вулиці з вікна автобуса?

Читати

На Гаваях в океан впала частина острова

На Гаваях в океан впала частина острова

10 гектарів острова та частина вулкану назавжди поховані в Тихому океані

Читати

Як добре провести час в Токіо

Як добре провести час в Токіо

Величезні хмарочоси поряд із маленькими храмами, торгові центри та гори, оточені дикою природою – Токіо залишається містом контрастів. Завітайте і ви у це надзвичайне місце

Читати