фото

Шість днів медитацій у Таїланді

Впевнена, ви неодноразово хотіли зникнути туди, де вас не дістав би ніхто. Наприклад, поїхати на море, в горе… чи ж у такий таємничий і далекий Таїланд. Про цілющу силу медитацій відомо вже давно, але чи ви готові до того, що запропонують вам у монастирі?

«Я застигла, роздивляючись буддистських монахинь, які неспішно щось справляли на кухні. Ми щойно приїхали, отримали свій мішок речей, в якому була ковдра, москітна сітка та пляшка води, і ходили без діла на новій території. У цей момент до мене підійшов Кирило (нам невідомо, хто це, але авторка написала, що у той момент він ще був там добровольцем – авт.) і сказав геніальну річ: «Нічого не чекайте від цих шести днів, просто будьте», – пише Ольга Салій у своєму блозі.

 

фото

 

Ця фраза стала для мандрівниці ключовою. Саме «просто бути» хочеться після щоденної рутини сірого, вкритого попелом міста, заповненого людьми, котрі постійно кудись поспішають; де твоїм головним супутником є смартфон, а вдома ноутбук отримує більше уваги, ніж рідні. Тут, у медитаційному центрі Діпабхаван на острові Самуї можна 6 днів «просто бути», відклавши (не просто на тумбу, а повністю відмовившись) від телефону, ноутбука, фотоапарату і навіть книг. Тобто відрізати себе від світу, повністю закритися від спілкування і насолоджуватися собою.

 

Центр медитації Діпабхаван

Як пише далі авторка, центр Діпабхаван відкрився для туристів ще у 2005. Засновник Ачан (вчитель) По, настоятель монастиря у лісі Суан Моккх, приїжджає сюди щомісяця разом з іншими монахами, аби навчити туристів рітріту. Рітріт (або ретрит, від англійського «retreat») – це, власне, те, заради чого сюди приїжджають. Слово означає «період особистого чи групового усамітнення для духовної чи психологічної роботи над собою».

Зазвичай такі «процедури» в Таїланді безкоштовні, але відвідувачам пропонують зробити пожертву монастирю. В місцевій культурі це вважають великою честю, як пише Ольга, і тому не жаліють коштів.  

Отже, окрім «просто бути», тут займаються медитацією по п’ять годин на день і прокидається о 4.30 ранку. Для комфорту – дерев’яне ліжко з твердим килимком (циновка) і дерев’яна подушка.

 

фото

 

Хто не працює, той не медитує

Більше того, щодня ви повинні виконувати якусь роботу впродовж приблизно 20 хвилин після сніданку. Можна витирати пил, а от авторці дісталося миття туалетів. Таким чином, крім них, ви очищаєте ще й свою карму. Важливо було не вбити ненароком якогось павука чи комаху – буддизм заперечує будь-які вбивства. Авторка розповідає, що після сніданку 20-хвилинна робота була просто манною небесною.

 

Медитація і нірвана

Офіційно в центрі практикують три види медитації – анапанасаті, медитація при ходьбі та медитація любові. Перша з них передбачає контроль за диханням. Вона вимагає терпіння, адже сидіти довго на підлозі, не рухаючись, – завдання не з легких. Це одна з основних медитацій буддистських монахів. Другий вид – це усвідомлена ходьба; тобто, роблячи крок, потрібно повністю концентруватися на цьому рухові, відчувати кожен м’яз, кожен порух, як нога торкається і відривається від землі. І нарешті «медитація любові»  покликана налаштувати на позитивну хвилю, пробудити ваш гуманізм та дати зрозуміти, як гарно ви ставитеся до близьких і навіть незнайомих вам людей.

Загалом, за словами Ольги, медитації займають 5-6 годин на день. Дві з них відведені на спілкування з монахами, яке швидше схоже на монолог, адже, крім монаха, нікому говорити не дозволено.

 

фото

 

Розклад дня

 

4.30 – Підйом

5.00 – Ранкові читання

5.15 – Сидяча медитація

5.45 – Йога

7.00 – Сидяча медитація

7.30 – Сніданок

9.30 – Розмова про Дхамму

10.30 – Медитація при ходьбі або стоячи

11.00 – Сидяча медитація

11.30 – Обід

14.00 – Інструкції щодо медитації

15.00 – Медитація при ходьбі або стоячи 

15.30 – Сидяча медитація  

16.00 – Медитація при ходьбі або стоячи

 16.30 – Дикламація буддистських сутр і медитація любові 

 

17.30 – Чай/кава

19.30 – Сидяча медитація

20.00 – Групова медитація при ходьбі

20.30 – Сидяча медитація

21.30 – Сон

Ось що за кілька днів усвідомила для себе авторка: «Будда був звичайною людиною, а його просвітлення полягало в тому, що, сидячи під деревом, він зрозумів одну просту істину: існує тільки теперішній момент. Минулого вже нема, майбутнє ще не настало. У даний момент думок просто бути не може, лише повне усвідомлення. Тож, не може бути нічого, окрім щастя».

 

 

За матеріалами Ольги Салій.

Фото: Ольга Салій.

Теги: , , ,

Коментарі - (1)

  • Катя

    |

    В мене там була знайома і їй було дуже важко пережити ці всі медитації. Але кожному своє)

    Відповісти

Залишити коментар

Інші матеріали

Ісландія для двох. 10 місць, які варто відвідати

Ісландія для двох. 10 місць, які варто відвідати

Подорожі з коханою половинкою завжди залишають по собі багато прекрасних спогадів і незабутніх вражень, особливо для молодих пар.  

Читати

Найкращий спосіб подорожувати – це…

Найкращий спосіб подорожувати – це…

Редакторки та редактор журналу Condé Nast Traveler дискутують про найкращий транспорт для мандрів: корабель, автівка чи потяг? 

Читати

Майбутнє поруч: електронні таблетки для пасажирів

Майбутнє поруч: електронні таблетки для пасажирів

Британські авіалінії подали патент на “цифрові таблетки”, які надаватимуть інформацію про самопочуття пасажирів.

Читати

7 причин поїхати в Кападокію і там залишитися

7 причин поїхати в Кападокію і там залишитися

Я дуже багато чула про Кападокію, але навіть не уявляла, наскільки красива ця місцевість. Коли ми примчали автостопом рік тому і побачили перші кам’яні гриби, я кричала від захоплення: “Паша, подивися, це Кападокія! Ми доїхали, подивися ж, як тут гарно!”

Читати