фото

Шість днів медитацій у Таїланді

Впевнена, ви неодноразово хотіли зникнути туди, де вас не дістав би ніхто. Наприклад, поїхати на море, в горе… чи ж у такий таємничий і далекий Таїланд. Про цілющу силу медитацій відомо вже давно, але чи ви готові до того, що запропонують вам у монастирі?

«Я застигла, роздивляючись буддистських монахинь, які неспішно щось справляли на кухні. Ми щойно приїхали, отримали свій мішок речей, в якому була ковдра, москітна сітка та пляшка води, і ходили без діла на новій території. У цей момент до мене підійшов Кирило (нам невідомо, хто це, але авторка написала, що у той момент він ще був там добровольцем – авт.) і сказав геніальну річ: «Нічого не чекайте від цих шести днів, просто будьте», – пише Ольга Салій у своєму блозі.

 

фото

 

Ця фраза стала для мандрівниці ключовою. Саме «просто бути» хочеться після щоденної рутини сірого, вкритого попелом міста, заповненого людьми, котрі постійно кудись поспішають; де твоїм головним супутником є смартфон, а вдома ноутбук отримує більше уваги, ніж рідні. Тут, у медитаційному центрі Діпабхаван на острові Самуї можна 6 днів «просто бути», відклавши (не просто на тумбу, а повністю відмовившись) від телефону, ноутбука, фотоапарату і навіть книг. Тобто відрізати себе від світу, повністю закритися від спілкування і насолоджуватися собою.

 

Центр медитації Діпабхаван

Як пише далі авторка, центр Діпабхаван відкрився для туристів ще у 2005. Засновник Ачан (вчитель) По, настоятель монастиря у лісі Суан Моккх, приїжджає сюди щомісяця разом з іншими монахами, аби навчити туристів рітріту. Рітріт (або ретрит, від англійського «retreat») – це, власне, те, заради чого сюди приїжджають. Слово означає «період особистого чи групового усамітнення для духовної чи психологічної роботи над собою».

Зазвичай такі «процедури» в Таїланді безкоштовні, але відвідувачам пропонують зробити пожертву монастирю. В місцевій культурі це вважають великою честю, як пише Ольга, і тому не жаліють коштів.  

Отже, окрім «просто бути», тут займаються медитацією по п’ять годин на день і прокидається о 4.30 ранку. Для комфорту – дерев’яне ліжко з твердим килимком (циновка) і дерев’яна подушка.

 

фото

 

Хто не працює, той не медитує

Більше того, щодня ви повинні виконувати якусь роботу впродовж приблизно 20 хвилин після сніданку. Можна витирати пил, а от авторці дісталося миття туалетів. Таким чином, крім них, ви очищаєте ще й свою карму. Важливо було не вбити ненароком якогось павука чи комаху – буддизм заперечує будь-які вбивства. Авторка розповідає, що після сніданку 20-хвилинна робота була просто манною небесною.

 

Медитація і нірвана

Офіційно в центрі практикують три види медитації – анапанасаті, медитація при ходьбі та медитація любові. Перша з них передбачає контроль за диханням. Вона вимагає терпіння, адже сидіти довго на підлозі, не рухаючись, – завдання не з легких. Це одна з основних медитацій буддистських монахів. Другий вид – це усвідомлена ходьба; тобто, роблячи крок, потрібно повністю концентруватися на цьому рухові, відчувати кожен м’яз, кожен порух, як нога торкається і відривається від землі. І нарешті «медитація любові»  покликана налаштувати на позитивну хвилю, пробудити ваш гуманізм та дати зрозуміти, як гарно ви ставитеся до близьких і навіть незнайомих вам людей.

Загалом, за словами Ольги, медитації займають 5-6 годин на день. Дві з них відведені на спілкування з монахами, яке швидше схоже на монолог, адже, крім монаха, нікому говорити не дозволено.

 

фото

 

Розклад дня

 

4.30 – Підйом

5.00 – Ранкові читання

5.15 – Сидяча медитація

5.45 – Йога

7.00 – Сидяча медитація

7.30 – Сніданок

9.30 – Розмова про Дхамму

10.30 – Медитація при ходьбі або стоячи

11.00 – Сидяча медитація

11.30 – Обід

14.00 – Інструкції щодо медитації

15.00 – Медитація при ходьбі або стоячи 

15.30 – Сидяча медитація  

16.00 – Медитація при ходьбі або стоячи

 16.30 – Дикламація буддистських сутр і медитація любові 

 

17.30 – Чай/кава

19.30 – Сидяча медитація

20.00 – Групова медитація при ходьбі

20.30 – Сидяча медитація

21.30 – Сон

Ось що за кілька днів усвідомила для себе авторка: «Будда був звичайною людиною, а його просвітлення полягало в тому, що, сидячи під деревом, він зрозумів одну просту істину: існує тільки теперішній момент. Минулого вже нема, майбутнє ще не настало. У даний момент думок просто бути не може, лише повне усвідомлення. Тож, не може бути нічого, окрім щастя».

 

 

За матеріалами Ольги Салій.

Фото: Ольга Салій.

Теги: , , ,

Коментарі - (1)

  • Катя

    |

    В мене там була знайома і їй було дуже важко пережити ці всі медитації. Але кожному своє)

    Відповісти

Залишити коментар

Інші матеріали

В Індії для слонів в’яжуть светри

В Індії для слонів в’яжуть светри

Холод наступає! Це відчули навіть слоники у теплій Індії. На щастя, там знають, як з цим боротися 🙂

Читати

Засніжена Італія: фото старого містечка Матера

Засніжена Італія: фото старого містечка Матера

На сторінці Італія Augumented в Facebook опубліковали рідкісні кадри містечка Матера, що знаходиться в південному регіоні Базіліката (Італія).

Читати

Найкращі тревел-фото — 2016: дивіться роботи переможців

Найкращі тревел-фото — 2016: дивіться роботи переможців

У конкурсі Travel Photographer of the Year брали участь захоплюючі фотографії з різноманітних місць землі. Журі обрало 10 найкращих з-поміж них, і ви можете переконатися, що подорожувати – це прекрасно.

Читати

ТОП-5: найкращі національні парки США

ТОП-5: найкращі національні парки США

Більшість з найпрекрасніших природних чудес США охороняються Службою національних парків (National Park Service, NPS), яка у 2016 році відзначила своє сторіччя.

Читати