Парк Єллоустон

ТОП-5: найкращі національні парки США

Більшість з найпрекрасніших природних чудес США охороняються Службою національних парків (National Park Service, NPS), яка у 2016 році відзначила своє сторіччя. Кожен національний парк охороняє і надає безпечний притулок безлічі дивовижних видів тварин: від крихітних безоких риб, що мешкають в темній Печері мамонтів, до гігантських диких ведмедів грізлі Національного парку Деналі. Якщо ви марите красою природи і багатством флори та фауни, відвідайте ці 5 найкращих природних чудес, розкиданих від узбережжя до узбережжя.

Національний парк Йосеміті

Відомий письменник, захисник дикої природи Джон М’юр назвав парк Йосеміті храмом природи. Подивившись вгору на величний гранітний моноліт Ель Капітан і на найвищий в Північній Америці водоспад Йосеміті ви точно зрозумієте, що він мав на увазі. Крім того, парк внесено в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО завдяки його унікальним геологічним особливостям, утвореним підд впливом льодовикового періоду. Йосемітський парк також є притулком для розмаїття рідкісних диких тварин, що населяють скелястий гірський хребет Сьєрра-Невада в Каліфорнії.

Фото: pixabay.

Порада: на водоспади Йосеміті краще вирушати навесні, до того ж в цей час там спокійніше, ніж у літній період.

Національний парк Гранд-Каньйон

Гранд-Каньйон близько милі глибиною, до 18 миль в ширину і завдовжки понад 275 миль. Жодна інша природна пам’ятка США не вселяє такого приголомшливого захвату, як ця гігантська діра в землі. Дехто отримає вдосталь гострих відчуттів, зазираючи за край каньйону, але по-справжньому оцінити його велич можна, вирушивши в похід каньйоном до стрімкої річки Колорадо.

Фото: bdiphoenix.

Порада: аби уникнути натовпу, вирушайте на північний край каньйону – там вдесятеро менше відвідувачів, ніж на півдні. Зверніть увагу, що північний край відкритий лише з середини травня до середини жовтня.

Національний і державний парки Редвуд

Найвищі дерева в світі ростуть на туманному узбережжі Північної Каліфорнії. Секвої можуть жити близько двох тисячоліть і досягати більшої висоти, ніж статуя Свободи в Нью-Йорку. Майже половина всіх старовинних секвой, що залишилися до наших днів,  знаходяться під захистом Національного і Державного парків Редвуд.

Фото: pixabay.

Порада: візьміть вільний дозвіл відвідати Tall Trees Grove у центрі для відвідувачів національного парку на шосе 101.

Національний парк Деналі

З мови корінних атабасків коюкон, назва парку означає «високий», що цілком виправдано, оскільки Деналі – це найвища вершина Північної Америки (6 190 м). Збалансована навколишньою дикою місцевістю, Деналі насправді вища, ніж Еверест, якщо вимірювати від підніжжя. Альпіністи вперше підкорили південну вершину у 1913 році, і цей подвиг щороку намагаються повторити близько тисячі осіб.

Фото: Michael Heffernan.

Порада: в авіаекскурсію довкола національного парку можна вирушити з залізничної станції Талкітна, розташованої у 150 милях на південь від Деналі.

Єллоустонський національний парк

Єллоустон є найстарішим національним парком США і дивовижним краєм унікальної геології і дикої природи. Внесений в список Всесвітньої спадщини і біосферних заповідників ЮНЕСКО, парк вражає найбільшою в світі сукупністю гейзерів і гідротермальних особливостей, зокрема гарячих, киплячих грязьових та парових джерел. Стада бізонів вільно розгулюють вздовж головних доріг парку.

Фото: Matt Munro.

Порада: якщо приїдете восени, уникнете великих натовпів. Але будьте готові до можливих нічних заморозків чи навіть снігопаду.

Фото на прев’ю: pixabay.

Теги: , ,

Залишити коментар

Інші матеріали

До Польщі за 172 гривні

До Польщі за 172 гривні

Відтепер доїхати до Польщі стало простіше, швидше і дешевше.

Читати

Зимова Австрія: поради від міс Всесвіт

Зимова Австрія: поради від міс Всесвіт

У період зимових свят так хочеться поїхати в якесь казкове місце. Австрія – прекрасний варіант. 

Читати

Як добре провести час в Токіо

Як добре провести час в Токіо

Величезні хмарочоси поряд із маленькими храмами, торгові центри та гори, оточені дикою природою – Токіо залишається містом контрастів. Завітайте і ви у це надзвичайне місце

Читати

20 найкрутіших фото Дронстаґраму

20 найкрутіших фото Дронстаґраму

Dronestagram – сайт, де власники дронів викладають свої фото. Адміністрація сайту обрала 20 найкращих за останні 12 місяців, і вони вражають. 

Читати