мані

П’ять способів підзаробити під час подорожі

Є посади, на яких мандри – один зі службових обов’язків. Наприклад, викладання мови за кордоном. Але якщо ти хочеш подорожувати заради розваги і заробляти трішки додаткових грошей у процесі – це також можливо.

Ти не розбагатієш завдяки цим підробіткам, але зможеш дозволити собі розкішну вечерю в ресторані або пару квитків до музею. 

1. Продавай фотографії 

Ти усе одно робитимеш багато фото – чом би й не спробувати трохи на них підзаробити? Сайти на кшталт iStock, Alamy, Shutterstock та Getty Images легкі у користуванні. Просто завантажуй на них свої фото, і компанії, фірми чи люди зможуть купити їх у тебе. Ще є додаток Foap (безкоштовний для iOS та Android), що дозволяє завантажувати фото просто з телефону. До того ж, у цьому додатку різні компанії додають завдання для різних країн, міст та місцевостей. Можна знайти їх за своїм місцем призначення, клацнути пару кадрів і їх завантажити. Результати можуть різнитися, але додаток усе одно просто весело використовувати. 

Якщо у тебе є камера GoPro, можеш приєднуватися до щоденних змагань від GoPro. Там є такі цікаві номінації для мандрівників, як “Незвичний транспорт” чи “Історії з дороги”. Переможця обирають щодня, а нагороди складають: 500 доларів за фото, 1000 за “сире” відео і 5000 за редаговане.

Загалом, фотографія – це не миттєвий заробіток, але це весело і ти можеш навіть вдосконалити свої навички. 

2. Передай пакунок 

Якщо ти їдеш машиною, то можеш підзаробити, узявши з собою кілька посилок (або тваринок!), які доставиш дорогою. 

Сайт Roadie дозволяє водіям зв’язатися з людьми, яким треба щось перевезти (е-е, щось легальне) до певної точки призначення, яка може бути саме тобі по дорозі. Залежно від завдання, це може коштувати від ста доларів, особливо якщо відстань велика. CitizenShipper – аналогічний сервіс, але для домашніх тварин. Водій може робити ставки на різні завдання. Наприклад, якийсь замовник просить перевезти його “дуже дружнього” собаку з Лос-Анджелеса до Джорджії. Троє водіїв з різними умовами ставлять на завдання по чотириста доларів, а замовник обирає.

Обидва сайти вимагатимуть підтвердження водійських прав та страховки на авто. 

Якщо ти їдеш за кордон, то можеш скористатися WorldCraze – сервісом, який дозволяє перевезти товари з країни, з якої ти виїжджаєш, комусь, хто чекає у твоїй точці прихначення. Просто введи локації і дати, і сайт покаже тобі усі доступні завдання. Про ціну домовляєшся із замовником, а WorldCraze забирає собі 10%.

3. Здай в оренду свою машину або місце паркінгу

Замість того, щоб оплачувати паркінг машини в аеропорту, ти можеш спробувати натомість здати її в оренду. Сайт Turo прийме твоє оголошення про оренду на той час, що вона стояла би в аеропорту. Авто буде застраховане на мільйон доларів, якщо хтось його зніме. 

А якщо ти залишаєш вільне місце постійного паркінгу вдома, його також можна здати на час мандрівки. Ресурси JustPark, ParkCirca ParkEasier приймають оголошення про оренду паркінгу – чи це твоя під’їзна доріжка, власне місце на парковці, чи гараж. Залежно від локації, ти можеш заробляти до п’яти-п’ятнадцяти тисяч доларів на день. Щойно зареєструєш своє місце, додаток потурбується про все решту замість тебе. Ти можеш бачити і схвалювати претендентів на паркінг. Ти навіть можеш вказувати конкретну кількість годин, на яку можна займати твоє місце.

4. Обери волонтерство під час подорожі

Залежно від твоєї точки призначення, може бути можливість роботи на фермі. Ти не заробиш додаткових грошей, але матимеш де жити і безкоштовну їжу – це звільнить частину твого бюджету для інших витрат. 

“Всесвітні Можливості на Органічних Фермах” (WWOOF) – оргінізація, де знайти ферму найлегше. У них є можливості для волонтерів у 120 країнах. Ти отримаєш щоденне харчування і проживання, робоча зміна складатиме в середньому 4-6 годин. У тебе залишатиметься вдосталь часу на дослідження місцевості. Єдиний мінус – ймовірно, тобі доведеться заплатити невеличкий внесок за те, щоб приєднатися до програми (наприклад, 30 доларів, якщо це Гаваї), це може трошки похитнути твій бюджет. Більшість програм передбачають, як мінімум, тиждень роботи. Але ти можеш поговрити про це з приймаючою стороною, якщо раптом ти зможеш працювати не більш як пару днів. В описі ферми на сайті ти побачиш, якою мовою розмовляють її господарі. 

Сайти HelpX та Workaway – менш популярні варіанти, але вони пропонують такі самі умови: подорожуй, працюй, живи безкоштовно. На НelpX деякі роботи вимагають усього двох годин на день, але тоді ти отримаєш тільки місце проживання, а за їжу відповідатимеш сам. Залежно від роботи – наприклад, якщо ти працюєш цілий день – тобі можуть запропонувати прогулянки на конях чи екскурсії. До речі, не забудь почитати відгуки.

На Workaway можна шукати конкретні волонтерські можливості і подавати на них заявки. Деякі варіанти – просто люди, яким потрібна допомога з певними завданнями. Це схоже на мікс Airbnb і TaskRabbit.

Ці організації не мають прискіпливого відбору для хостів – усе базується на довірі та відгуках, тож вибір завдання залежить тільки від тебе. Більшість ферм уже мають рейтинг та відгуки від інших мандрівників, зверни на них увагу. Варто також перевірити кримінальну історію своїх хостів на відповідному урядовому сайті країни. 

5. Жертвуй гроші на благодійність, просто гуляючи 

Ти, напевне, багато ходитимеш пішки містом, до якого збираєшся. Додаток Charity Miles (безкоштовний на iOS і Android), хоча  не прямо призначений для мандрівників, нараховує тобі бали, коли ти гуляєш. Ти сам призначаєш фонди, для яких заробляєш ці бали, і додаток показує, які наслідки матиме твоя благодійність. Наприклад, якщо ти пройдеш сім миль, пожертвуєш достатньо для 17 хвилин дослідження хвороби Паркінсона. Звісно, ці гроші не йдуть до твоєї кишені, але якщо тобі подобається робити світ кращим, то це – легкий, веселий і безкоштовний спосіб. Щоправда, Charity Miles таки заробляє гроші (завдяки спонсорам на кшталт компанії Humana), і використовує рекламу у додатку. 

 

Знову-таки, ти не розбагатієш завдяки жодному з цих додатків або сервісів. Зате вони додадуть веселощів у твою мандрівку, чи то зависання на фермі з місцевими, чи фотографування усіх цікавих місць, де ти побуваєш.

Джерело – Twocents.
Фото – stocksnap.io.

Теги: ,

Залишити коментар

Інші матеріали

ТЕСТ: Які місця світу найчастіше інстаграмлять?

ТЕСТ: Які місця світу найчастіше інстаграмлять?

Instagram нещодавно назвав місця, які найчастіше фотографують у найбільш відвідуваних містах світу. Ми відібрали 10 міст з повного списку (там їх 20) аби перевірити, чи зможете ви вгадати, що найчастіше інстаграмлять в кожному з них?

Читати

Віргінські острови будуть платити відвідувачам у 2017

Віргінські острови будуть платити відвідувачам у 2017

Плануєте цьогоріч забронювати відпочинок у якійсь сонячній місцині? Зверніть увагу на Віргінські острови США, адже там вам заплатять за те, що ви їх відвідаєте.

Читати

Оголошено найстрашніше місце на планеті

Оголошено найстрашніше місце на планеті

Ліс Хойя-Бачу, також відомий як бермудський трикутник Румунії, очолив список «18 найстрашніших місць, які не дадуть тобі заснути вночі».

Читати

Як світ зустрів 2017 – Фото

Як світ зустрів 2017 – Фото

Найяскравіші фото святкування Нового 2017 року з різних куточків планети. Дивимося і насолоджуємося. 

Читати