тажмагал

Перше, на що я звернув увагу в Бомбеї…

Перше, на що я звернув увагу в Бомбеї, – незвичний запах. Я відчув його вже в переході від літака до будівлі аеропорту – цей запах був приємний, він збадьорив мене, коли я, вирвавшись на свободу, знову ступив у великий світ, проте він був мені не знайомий.

Тепер я знаю, що це солодкий і тривожний запах надії, котра знищує ненависть, і водночас ядучий і кислий дух жадоби, котра знищує любов. Це запах богів і демонів, зруйнованих імперій і нових цивілізацій.

Це блакитний запах морського бризу, що відчувається у бідь-якій точці міста на сімох островах, і криваво-металевий запах машин. Це запах марноти і супокою, дух життєдіяльності шістдесятьох мільйонів істот, понад половина яких – людські істоти і щурі. Це запах любові й розбитих сердець, боротьби за виживання і жорстоких поразок, що гартують нашу мужність.

Це запах десятка тисяч ресторанів, п’ятьох тисяч храмів, могильників, церков і мечетей, а також сотень базарів, де торгують парфумами, прянощами, пахощами і квітами. […] І тепер, хай коли б я приїхав у Бомбей, перш за все я відчуваю цей запах – він вітає мене і каже, що я повернувся додому. 

– Грегорі Девід Робертс, “Шантарам”. Переклад В. Александрова. Видавництво “Країна Мрій”, 2013. 

Теги: ,

Залишити коментар

Інші матеріали

Капітан Ліз Кларк та її кішка: історія, що надихає

Капітан Ліз Кларк та її кішка: історія, що надихає

Американка Ліз Кларк у свої 35 більше десяти років провела у самостійній подорожі Тихим океаном на власному невеликому судні під назвою «Swell».

Читати

На Гаваях в океан впала частина острова

На Гаваях в океан впала частина острова

10 гектарів острова та частина вулкану назавжди поховані в Тихому океані

Читати

Найкращі короткометражки про подорожі за версією Travel Days

Найкращі короткометражки про подорожі за версією Travel Days

Відмінна підбірка коротких кіноісторій про подорожі стане справжньою дозою натхнення.

Читати

Як спланувати мотоподорож: поради та досвід

Як спланувати мотоподорож: поради та досвід

Що може бути краще, коли ви почуваєтесь вільними, вітер обдуває вас, і ви мчите на своєму сталевому коні назустріч пригодам? Тільки нові пригоди.

Але, щоб наприкінці шляху у вас залишилися лише приємні спогади, дещо необхідно спланувати заздалегідь.

Читати