тажмагал

Перше, на що я звернув увагу в Бомбеї…

Перше, на що я звернув увагу в Бомбеї, – незвичний запах. Я відчув його вже в переході від літака до будівлі аеропорту – цей запах був приємний, він збадьорив мене, коли я, вирвавшись на свободу, знову ступив у великий світ, проте він був мені не знайомий.

Тепер я знаю, що це солодкий і тривожний запах надії, котра знищує ненависть, і водночас ядучий і кислий дух жадоби, котра знищує любов. Це запах богів і демонів, зруйнованих імперій і нових цивілізацій.

Це блакитний запах морського бризу, що відчувається у бідь-якій точці міста на сімох островах, і криваво-металевий запах машин. Це запах марноти і супокою, дух життєдіяльності шістдесятьох мільйонів істот, понад половина яких – людські істоти і щурі. Це запах любові й розбитих сердець, боротьби за виживання і жорстоких поразок, що гартують нашу мужність.

Це запах десятка тисяч ресторанів, п’ятьох тисяч храмів, могильників, церков і мечетей, а також сотень базарів, де торгують парфумами, прянощами, пахощами і квітами. […] І тепер, хай коли б я приїхав у Бомбей, перш за все я відчуваю цей запах – він вітає мене і каже, що я повернувся додому. 

– Грегорі Девід Робертс, “Шантарам”. Переклад В. Александрова. Видавництво “Країна Мрій”, 2013. 

Теги: ,

Залишити коментар

Інші матеріали

ТОП-5: найкращі національні парки США

ТОП-5: найкращі національні парки США

Більшість з найпрекрасніших природних чудес США охороняються Службою національних парків (National Park Service, NPS), яка у 2016 році відзначила своє сторіччя.

Читати

Смачна їжа, зручне ліжко: складові вдалого відпочинку

Смачна їжа, зручне ліжко: складові вдалого відпочинку

Дослідження показало, що місцеві смаколики і комфортабельне ліжко – найважливіші серед всіх складові вдалого відпочинку та поселення для опитаних мандрівників.

Читати

До Польщі за 172 гривні

До Польщі за 172 гривні

Відтепер доїхати до Польщі стало простіше, швидше і дешевше.

Читати

Оголошено найстрашніше місце на планеті

Оголошено найстрашніше місце на планеті

Ліс Хойя-Бачу, також відомий як бермудський трикутник Румунії, очолив список «18 найстрашніших місць, які не дадуть тобі заснути вночі».

Читати