мапа

Нові мапи залізничного сполучення показують час дороги між містами Європи

Дістатися з Парижу до Брюсселя потягом за шість годин: мрія? Реальність!

Пітер Керпедієв, пост-докторант з Гарварду, створив мапи з компільованих даних шведського транспортного відомства. Він був вражений результатами, які показують, що Лондон, Мадрид, Париж та Берлін найкраще сполучені з рештою Європи, а Риґа та Софія – найгірше.

Швидкісна мережа поїздів пропонує непогану альтернативу літакам – за 12 годин з Берліну можна прибути у Москву, Мадрид або одне з міст Скандинавії. За 4 години з Парижу можна дістатися майже у будь-яку точку Франції – дорога до Марселя, майже 800 кілометрів, займе навіть менше часу. На думку автора мап, це вражає і захоплює.

Це дослідження також показало, як багато східній Європі ще слід зробити, щоб досягти такого ж рівня сполучення, як у західних країн. Наприклад, у межах дня з Риги можна дістатися тільки Мінську, Москви та Варшави.

На диво, усі дані, використані при створенні цих мап, Пітер взяв з єдиного ресурсу. Це дуже позитивно характеризує координацію та співпрацю між залізничними мережами різних країн.

Керпедієва на створення цих мап надихнув майбутній семестр у Відні – він хотів знати, які можливості для подорожей матиме. На питання, чому він обрав саме потяги, доктор медицини відповів: “мені просто подобається у них подорожувати”.

Ці карти можуть стати вам у нагоді, коли ви плануватимете наступну залізничну мандрівку:

 

Лондон

Лондон

Париж

Берлін

Берлін

Мадрид

Мадрид

Мінськ

Мінськ

Софія

Софія

Риґа

Риґа

Брюссель

Брюссель

Варшава

Варшава

Джерело – Dailymail.
Фото – stocksnap.io, dailymail.

Теги: ,

Залишити коментар

Інші матеріали

7 ідей, як небанально зустріти Новий рік у Європі

7 ідей, як небанально зустріти Новий рік у Європі

Тільки не кажіть, що ви зібралися на свята стояти під ялинкою на якійсь там площі – це банально. А що таке НЕбанально – читайте нижче.

Читати

Що не можна вживати перед польотом

Що не можна вживати перед польотом

А ви знали, що звичайна чашка кави і жуйка можуть зіпсувати вам політ? До вашої уваги – список продуктів, які не варто вживати перед посадкою у літак.

Читати

Велосипедний етикет в Амстердамі

Велосипедний етикет в Амстердамі

Кататися на велосипеді в Амстердамі не так просто, як здається. Тому радимо прочитати декілька порад, аби не потрапити у халепу.

Читати

Як світ зустрів 2017 – Фото

Як світ зустрів 2017 – Фото

Найяскравіші фото святкування Нового 2017 року з різних куточків планети. Дивимося і насолоджуємося. 

Читати