мапа

Нові мапи залізничного сполучення показують час дороги між містами Європи

Дістатися з Парижу до Брюсселя потягом за шість годин: мрія? Реальність!

Пітер Керпедієв, пост-докторант з Гарварду, створив мапи з компільованих даних шведського транспортного відомства. Він був вражений результатами, які показують, що Лондон, Мадрид, Париж та Берлін найкраще сполучені з рештою Європи, а Риґа та Софія – найгірше.

Швидкісна мережа поїздів пропонує непогану альтернативу літакам – за 12 годин з Берліну можна прибути у Москву, Мадрид або одне з міст Скандинавії. За 4 години з Парижу можна дістатися майже у будь-яку точку Франції – дорога до Марселя, майже 800 кілометрів, займе навіть менше часу. На думку автора мап, це вражає і захоплює.

Це дослідження також показало, як багато східній Європі ще слід зробити, щоб досягти такого ж рівня сполучення, як у західних країн. Наприклад, у межах дня з Риги можна дістатися тільки Мінську, Москви та Варшави.

На диво, усі дані, використані при створенні цих мап, Пітер взяв з єдиного ресурсу. Це дуже позитивно характеризує координацію та співпрацю між залізничними мережами різних країн.

Керпедієва на створення цих мап надихнув майбутній семестр у Відні – він хотів знати, які можливості для подорожей матиме. На питання, чому він обрав саме потяги, доктор медицини відповів: “мені просто подобається у них подорожувати”.

Ці карти можуть стати вам у нагоді, коли ви плануватимете наступну залізничну мандрівку:

 

Лондон

Лондон

Париж

Берлін

Берлін

Мадрид

Мадрид

Мінськ

Мінськ

Софія

Софія

Риґа

Риґа

Брюссель

Брюссель

Варшава

Варшава

Джерело – Dailymail.
Фото – stocksnap.io, dailymail.

Теги: ,

Залишити коментар

Інші матеріали

5 фільмів з сенсом, що надихають на подорожі

5 фільмів з сенсом, що надихають на подорожі

Зимовий вечір, вихідні – саме час для атмосферного кіно. Для вас підбірка 5 фільмів про подорожі, що здокорінно мінили життя героїв.

Читати

Найкращі тревел-фото — 2016: дивіться роботи переможців

Найкращі тревел-фото — 2016: дивіться роботи переможців

У конкурсі Travel Photographer of the Year брали участь захоплюючі фотографії з різноманітних місць землі. Журі обрало 10 найкращих з-поміж них, і ви можете переконатися, що подорожувати – це прекрасно.

Читати

Громадський транспорт став безкоштовним у Парижі

Громадський транспорт став безкоштовним у Парижі

Французи сумлінно поставилися до Паризької кліматичної угоди, підписаної у 2015. У столиці громадський транспорт зробили безкоштовним, аби зменшити забруднення повітря.

Читати

Бюджетний авіаперевізник Ryanair з’явиться в Україні

Бюджетний авіаперевізник Ryanair з’явиться в Україні

У 2017 році в Україні почне роботу авіакомпанія Ryanair, яка є однією з найбільших і найбюджетніших лоукостерів у світі.

Читати