фото

Навколо світу на контейнерних суднах: подорож Торбйорна Педерсена

Ми вже неодноразово чули про мандрівки на мотоциклі, автостопом чи ж навіть на велосипеді. Однак датчанин Торбйорн Педерсен, який називає себе Тором, подорожував три роки на контейнерних суднах.

37-річний посол доброї волі від Червоного Хреста відвідав 122 країни, не здійснюючи перельотів, натомість перетинаючи земну кулю кораблями для перевезення грузів. Свій незвичний тур Тор розпочав у жовтні 2013. За цей час він побував у різних країнах Європи, Північної, Центральної та Південної Америки, а також відвідав Кариби та острови Індійського океану. 

Для любителів подорожей Тор навіть склав список країн, які кожен повинен побачити на власні очі: Гренландія, Куба, Іран, Сан-Марино, Сербія, Польща, Ісландія, Еквадор, Сенегал, Малі, Нігерія, Габон, Лесото та Руанда.

фото

На першому місці, власне, стоять ті країни, які сподобалися найбільше самому автору списку.

«Гренландія та Куба здивували мене найбільше з-поміж усіх країн, я не можу порівняти їх з чимось», – каже Тор.

«Було надзвичайно важко дістатися до Гренландії без перельотів. Але, як виявилося, і покинути теж. В останні дні мого перебування там майже все селище писало мені смс про час прибуття нових човнів до порту. Там живуть просто прекрасні люди, які надихають», – додав мандрівник.

Щодо Куби, то Тор високо оцінює культуру, історію та географію острова. І ще одна країна, в якій він провів найбільше часу, – це Іран.

 

Скільки це коштує? 

Щоденний бюджет Тора складав усього 20 доларів. Однак це покривало транспорт, їжу, візи та інші витрати. Таким чином мандрівник хотів довести, що «можна подорожувати економно, відвідувати різні країни, не будучи мільйонером, зустрічати нових людей і заводити друзів».

Однак, крім повсякденних витрат, датчанин мусив платити ще й за інтернет, медичні перевірки, музеї, ремонт і таке інше.

фото«Я міг би подорожувати і менше, ніж за 20 доларів на день. Деякі країни дорожчі, ніж інші, але більшість досить дешеві, якщо користуватися місцевим транспортом, їсти місцеву їжу та жити у місцевих жителів. Є місця на світі, де люди живуть менше, ніж на 2 долари в день. Тож 20 доларів видалися б для них цілим скарбом», – ділиться чоловік.

Тор каже, що отримати місце на контейнерному судні не так легко, як здається. За його словами, це вимагає величезних зусиль: від пошуку, які кораблі зупиняються в потрібних вам портах, і до контактів власників цих кораблів й умовляння взяти вас на борт.

«У перевізників немає жодного стимулу брати пасажирів. Тож вам потрібно пояснити, що ви не будете заважати процесу та операціям, а справлятиметеся самі. Необхідно довести, що ви будете невидимкою на кораблі», – пояснює мандрівник.

 

Комфорт по-новому

Про умови номеру люкс у кабінах таких кораблів годі й мріяти. Однак Торові все ж часом фортунило, і він був приємно здивований деякими умовами.

«Одного разу я спав на кухонній підлозі дуже брудного корабля, але навіть найгірші каюти можна було порівняти з готельними кімнатами середнього класу», – розповідає мандрівник.

Йому навіть щастило спати в каютах власника, де були двоспальні ліжка, гарні ванни кімнати, невеличка вітальна та величезна їдальня. І, за словами Тора, все було прикрашено зі смаком.

 

Подорож Тора у цифрах

225 – кількість автобусів, на яких він подорожував

98 – кількість потягів, мінібусів та таксі

81 – число країн, які Тор хоче відвідати

40 – вік, коли він планує завершити мандрівку

9.3 – середня кількість днів, які він проводив у кожній країні

 

«Сьогодні люди зосереджуються на жахливих аспектах нашого життя: тероризмі, хворобах, корупції, конфліктах… Хоч всі ці речі присутні в нашому житті, але вони не репрезентують світ, у якому ми живемо. Більшість людей на планеті досить тривіальні й майже занудні. Вони їдять, ходять на роботу, до школи, відвідують друзів, застрягають у заторах, танцюють, слухають музику, зустрічаються, закохуються… жаліються на погоду і жаліються загалом», – так Тор пояснює свою жагу досліджувати світ у незвичний спосіб.

 

фото

 

Як потрапити на борт? 

З девяти кораблів, на яких подорожував Тор, лише на одному з нього взяли плату у розмірі 15 доларів за харчування та 60 доларів страхового внеску.

Мандрівник радить завжди доводити, що ви будете невидимими на кораблі та не заважатимете роботі команди. Також у вас більше шансів потрапити на борт, якщо ви запропонуєте щось за своє перебування там, або хоча б напишете добрий відгук у компанію.

Торбйорн Педерсен – не перший, хто відвідав десятки країн без перельотів. У 2012 британський мандрівник Грем Хьюз здійснив мандрівку, яку назвав «Одісея», використовуючи тільки водний транспорт.

 

 

За матеріалами: The Telegraph

Фото: The Telegraph.

Теги: , , ,

Залишити коментар

Інші матеріали

Жити красиво: 5 найкращих лаунж-зон в аеропортах світу

Жити красиво: 5 найкращих лаунж-зон в аеропортах світу

Якщо після виснажливої подорожі літаком, ви мрієте про душ, чашку гарячої кави чи навіть SPA – вивертайте кишені і обирайте з-поміж 5 найкращий лаунж-зон в аеропортаж світу. 

Читати

Гарної поїздки, або чоловік, який літає без штанів

Гарної поїздки, або чоловік, який літає без штанів

Поїздки не завжди бувають вдалими. Часом хтось веде себе надто шумно, інші – хроплять, решта – їдять або виходять у туалет, грюкаючи дверима. Але це ще не всі сюрпризи, які можуть трапитися вам у дорозі.

Читати

Прикарпаття приваблює все більше туристів

Прикарпаття приваблює все більше туристів

З початку року Івано-Франківську область відвідали майже 2 мільйони людей.

Читати

Носіть свій будинок із собою під час подорожі

Носіть свій будинок із собою під час подорожі

Дизайнери з Естонії вигадали крихітний і повністю функціональний будинок, який ви можете взяти куди завгодно.

Читати