фото

Громадський транспорт став безкоштовним у Парижі

Французи сумлінно поставилися до Паризької кліматичної угоди, підписаної у 2015. У столиці громадський транспорт зробили безкоштовним, аби зменшити забруднення повітря.

У місті мрії багатьох туристів вирішили, що фразу «побачити Париж і померти» не варто буквально втілювати в життя. Ще на початку грудня рівень забруднення повітря бив рекорди: концентрація особливо шкідливих мікрочасток перевищує допустиму норму у 80 мкг/м³. Саме ці невидимі часточки стають причиною алергії, погіршення стану здоров’я, сприяють розвитку ракових клітин і зниженню працездатності.

Читайте більше: Крім Ейфелевої вежі: Париж по-іншому

Як пише Газета. Ру, мерія міста публікує звіти з шокуючими цифрами й фактами. Наприклад, одна із семи смертей спричинена забрудненим повітрям, а витрати на його очистку оцінюють в більше, ніж $100 млрд щорічно. Такі явища характерні Парижу тому, що там відсутній вітер та антициклон, який «наче куполом накриває місто». А французьке агентство з питань навколишнього середовища заявило, що більша половина шкідливих мікрочастинок виходить саме з вихлопних труб машин.

фото

Тому парижани знайшли вихід: аби люди залишили у своїх гаражах автівки, громадський транспорт зробили безкоштовним. Кілька днів його можна буде використовувати абсолютно безкоштовно. Також це стосується прокату велосипедів та електромобілів.

За повідомленням Independent, влада дозволила водіям, чиї машини мають непарні номери, їздити по середах, а тим, у кого парні, – по вівторках. За порушення таких правил потрібно буде сплатити штраф розміром у 35 євро. Такі нововведення не стосуватимуться машин-гібридів чи електрокарів, а також тих авто, в яких їде троє чи більше людей. Закордонний транспорт та невідкладна допомога теж зможуть безперешкодно кататися.

Фото: RFI, Отпуск.Ру. 

Теги: , ,

Залишити коментар

Інші матеріали

Гід для нью-йоркських канікул

Гід для нью-йоркських канікул

Знову тягне до Нью-Йорка, але не знаєте, звідки почати? Не біда! Ми переклали спеціально для вас це відео від Expedia: усі must-see місця Великого Яблука, зібрані докупи. 

Читати

У Китаї побудували найвищий підвісний міст у світі: фото

У Китаї побудували найвищий підвісний міст у світі: фото

Автомобільний транспорт у китайській провінцій Гуйчжоу тепер зможе їздити по найвищому у світі підвісному мості.

Читати

Капітан Ліз Кларк та її кішка: історія, що надихає

Капітан Ліз Кларк та її кішка: історія, що надихає

Американка Ліз Кларк у свої 35 більше десяти років провела у самостійній подорожі Тихим океаном на власному невеликому судні під назвою «Swell».

Читати

Як спланувати мотоподорож: поради та досвід

Як спланувати мотоподорож: поради та досвід

Що може бути краще, коли ви почуваєтесь вільними, вітер обдуває вас, і ви мчите на своєму сталевому коні назустріч пригодам? Тільки нові пригоди.

Але, щоб наприкінці шляху у вас залишилися лише приємні спогади, дещо необхідно спланувати заздалегідь.

Читати