bike1

Велосипедний етикет в Амстердамі

Кататися на велосипеді в Амстердамі не так просто, як здається. Тому радимо прочитати декілька порад, аби не потрапити у халепу.

На замку

Хоча і може здатися, що багато велосипедів у Амстердамі лежать зовсім недбало, і що їх ніби то покинули, це не так, насправді хазяєва дуже ретельно закріплюють їх на місці. Навіть велосипеди дез видимих ланцюгів мають кільцеві замки на задніх колеса, що гарантує, що велосипед залишиться нерухомим. Причина цього проста – в Амстердамі процвітають крадіжки велосипедів. Для місцевих жителі в це звична справа – втрачати велосипед кілька разів на рік. Тому не залишайте свій транспорт ні на хвилину, якщо не впевнилися, що він надійно закріплений.

bikes bicycles bike racks

Безпека на дорозі

Для голландських велосипедистів вкрай незвично носити велосипедні шоломи, та і будь яке обладнання для забезпечення безпеки на дорозі взагалі. Проте поліція Амстердама регулярно влаштовує первірки безпеки по всьому місту, аби визначити, хто їздить на несправних велосипедах. Під час таких зупинок поліція в основному перевіряє справнвсть велосипедних вогнів, і якщо вони виявляють поломку, то вам випишуть штраф. Тому коли берете байк в оренду, впевніться у його справності, інакше ризикуєте потрапити у неприємну ситуацію.

Купівля велосипеда

Очевидно, що більшість відвідувачів Амстердама воліють взяти велосипед в оренду, замість того, щоб його купити. Проте часто на жвавих вулицях довкола Амстердама, можна часто побачити людей, які продають велосипеди за неймовірно низькою ціною. Це свідчить про те, що ці велосипеди є краденими і купувати їх, звісно, в жодному разі не можна. Для цього існують спеціалізовані магазини, а таких вуличних торговців краще оминати.

wall art mural painting graffiti public street bike bicycle people men walking

Година пік

Як і у будь яких інших великих містах, у Амстердамі в гоину пік потік транспорту на вулицях значно збільшується. Але на відміну від інших міст, переважну більшість транспорту в Голандії складають саме велосипеди. У цей час люди, як правило, можуть бути роздратовані і тому менш поблажливими до велосипедистів – новачків. Тому найкращим рішенням буде на цей період відкласти свого залізного коня та деякий час побути пішоходом.

Алкоголь

Багато відпочиваючих у Амстердамі можуть перед тим, як сісти на велосипед вживати алкоголь. Звісно, велосипед – це не машина, він набагато легший в управлінні і на ньому можна легше здійснювати найрізноманітніші маневри. Проте потрібно також зважати на те, що потік велосипедів в Амстердамі просто приголомшливий – якщо, наприклад, один велосипедист занадто довго застоїться на світофорі, то ризикує зібрати позаду величезний затор з машин та колон інших велосипедистів. Тому тверезо оцінюйте свої можливості і пам’ятайте, що хороша реакція на велосипедних доріжках в Амстердамі майже так само важлива як і на автомобільній дорозі.

Фото: stocksnap.io.

Джерело: theculturetrip.com

Теги: , ,

Залишити коментар

Інші матеріали

Пляшка, що змінить світ

Пляшка, що змінить світ

Пляшка компанії Fontus – це річ, яка змінить майбутнє. Тільки уявіть, вже не потрібно нести з собою в гори 5-літрові пляшки з водою, не потрібно витрачати купу часу на пошуки джерела поблизу, не варто перейматися запасом води, вирушаючи у велотур тощо.

Читати

Шість днів медитацій у Таїланді

Шість днів медитацій у Таїланді

Впевнена, ви неодноразово хотіли зникнути туди, де вас не дістав би ніхто. Наприклад, поїхати на море, в горе… чи ж у такий таємничий і далекий Таїланд. Про цілющу силу медитацій відомо вже давно, але чи ви готові до того, що запропонують вам у монастирі?

Читати

Де знімали “Бунтар-Один”: земна подорож далекою-далекою галактикою

Де знімали “Бунтар-Один”: земна подорож далекою-далекою галактикою

Нам усім цікаво глянути на екзотичні локації, де знімали новий епічний фільму у всесвіті “Зоряних Воєн”. Позаземні пустелі і льодовики, “Мекка джедайського світу”, лондонська підземка та райські острови – ходімо стопами “Бунтаря-Один”! 

Читати

Лоукост Ryanair відкриває рейси з України

Лоукост Ryanair відкриває рейси з України

На честь такої події можна придбати квитки лише за 19.99 євро. 

Читати