bike1

Велосипедний етикет в Амстердамі

Кататися на велосипеді в Амстердамі не так просто, як здається. Тому радимо прочитати декілька порад, аби не потрапити у халепу.

На замку

Хоча і може здатися, що багато велосипедів у Амстердамі лежать зовсім недбало, і що їх ніби то покинули, це не так, насправді хазяєва дуже ретельно закріплюють їх на місці. Навіть велосипеди дез видимих ланцюгів мають кільцеві замки на задніх колеса, що гарантує, що велосипед залишиться нерухомим. Причина цього проста – в Амстердамі процвітають крадіжки велосипедів. Для місцевих жителі в це звична справа – втрачати велосипед кілька разів на рік. Тому не залишайте свій транспорт ні на хвилину, якщо не впевнилися, що він надійно закріплений.

bikes bicycles bike racks

Безпека на дорозі

Для голландських велосипедистів вкрай незвично носити велосипедні шоломи, та і будь яке обладнання для забезпечення безпеки на дорозі взагалі. Проте поліція Амстердама регулярно влаштовує первірки безпеки по всьому місту, аби визначити, хто їздить на несправних велосипедах. Під час таких зупинок поліція в основному перевіряє справнвсть велосипедних вогнів, і якщо вони виявляють поломку, то вам випишуть штраф. Тому коли берете байк в оренду, впевніться у його справності, інакше ризикуєте потрапити у неприємну ситуацію.

Купівля велосипеда

Очевидно, що більшість відвідувачів Амстердама воліють взяти велосипед в оренду, замість того, щоб його купити. Проте часто на жвавих вулицях довкола Амстердама, можна часто побачити людей, які продають велосипеди за неймовірно низькою ціною. Це свідчить про те, що ці велосипеди є краденими і купувати їх, звісно, в жодному разі не можна. Для цього існують спеціалізовані магазини, а таких вуличних торговців краще оминати.

wall art mural painting graffiti public street bike bicycle people men walking

Година пік

Як і у будь яких інших великих містах, у Амстердамі в гоину пік потік транспорту на вулицях значно збільшується. Але на відміну від інших міст, переважну більшість транспорту в Голандії складають саме велосипеди. У цей час люди, як правило, можуть бути роздратовані і тому менш поблажливими до велосипедистів – новачків. Тому найкращим рішенням буде на цей період відкласти свого залізного коня та деякий час побути пішоходом.

Алкоголь

Багато відпочиваючих у Амстердамі можуть перед тим, як сісти на велосипед вживати алкоголь. Звісно, велосипед – це не машина, він набагато легший в управлінні і на ньому можна легше здійснювати найрізноманітніші маневри. Проте потрібно також зважати на те, що потік велосипедів в Амстердамі просто приголомшливий – якщо, наприклад, один велосипедист занадто довго застоїться на світофорі, то ризикує зібрати позаду величезний затор з машин та колон інших велосипедистів. Тому тверезо оцінюйте свої можливості і пам’ятайте, що хороша реакція на велосипедних доріжках в Амстердамі майже так само важлива як і на автомобільній дорозі.

Фото: stocksnap.io.

Джерело: theculturetrip.com

Теги: , ,

Залишити коментар

Інші матеріали

Таїланд скасував візовий збір для українців

Таїланд скасував візовий збір для українців

Українці зможуть втричі менше платити за в’їзд до країни, та ще й безкоштовно відвідувати національні музеї та історичні парки. Але такі зміни не назавжди.

Читати

В Японії піцу розноситимуть олені

В Японії піцу розноситимуть олені

Звичайних кур’єрів на велосипедах не достатньо для святкового настрою – тепер для цієї роботи тренують справжніх оленів. Повномасштабний запуск рогатих кур’єрів відбудеться вже у грудні.

Читати

Гід для нью-йоркських канікул

Гід для нью-йоркських канікул

Знову тягне до Нью-Йорка, але не знаєте, звідки почати? Не біда! Ми переклали спеціально для вас це відео від Expedia: усі must-see місця Великого Яблука, зібрані докупи. 

Читати

Де знімали “Бунтар-Один”: земна подорож далекою-далекою галактикою

Де знімали “Бунтар-Один”: земна подорож далекою-далекою галактикою

Нам усім цікаво глянути на екзотичні локації, де знімали новий епічний фільму у всесвіті “Зоряних Воєн”. Позаземні пустелі і льодовики, “Мекка джедайського світу”, лондонська підземка та райські острови – ходімо стопами “Бунтаря-Один”! 

Читати