bike1

Велосипедний етикет в Амстердамі

Кататися на велосипеді в Амстердамі не так просто, як здається. Тому радимо прочитати декілька порад, аби не потрапити у халепу.

На замку

Хоча і може здатися, що багато велосипедів у Амстердамі лежать зовсім недбало, і що їх ніби то покинули, це не так, насправді хазяєва дуже ретельно закріплюють їх на місці. Навіть велосипеди дез видимих ланцюгів мають кільцеві замки на задніх колеса, що гарантує, що велосипед залишиться нерухомим. Причина цього проста – в Амстердамі процвітають крадіжки велосипедів. Для місцевих жителі в це звична справа – втрачати велосипед кілька разів на рік. Тому не залишайте свій транспорт ні на хвилину, якщо не впевнилися, що він надійно закріплений.

bikes bicycles bike racks

Безпека на дорозі

Для голландських велосипедистів вкрай незвично носити велосипедні шоломи, та і будь яке обладнання для забезпечення безпеки на дорозі взагалі. Проте поліція Амстердама регулярно влаштовує первірки безпеки по всьому місту, аби визначити, хто їздить на несправних велосипедах. Під час таких зупинок поліція в основному перевіряє справнвсть велосипедних вогнів, і якщо вони виявляють поломку, то вам випишуть штраф. Тому коли берете байк в оренду, впевніться у його справності, інакше ризикуєте потрапити у неприємну ситуацію.

Купівля велосипеда

Очевидно, що більшість відвідувачів Амстердама воліють взяти велосипед в оренду, замість того, щоб його купити. Проте часто на жвавих вулицях довкола Амстердама, можна часто побачити людей, які продають велосипеди за неймовірно низькою ціною. Це свідчить про те, що ці велосипеди є краденими і купувати їх, звісно, в жодному разі не можна. Для цього існують спеціалізовані магазини, а таких вуличних торговців краще оминати.

wall art mural painting graffiti public street bike bicycle people men walking

Година пік

Як і у будь яких інших великих містах, у Амстердамі в гоину пік потік транспорту на вулицях значно збільшується. Але на відміну від інших міст, переважну більшість транспорту в Голандії складають саме велосипеди. У цей час люди, як правило, можуть бути роздратовані і тому менш поблажливими до велосипедистів – новачків. Тому найкращим рішенням буде на цей період відкласти свого залізного коня та деякий час побути пішоходом.

Алкоголь

Багато відпочиваючих у Амстердамі можуть перед тим, як сісти на велосипед вживати алкоголь. Звісно, велосипед – це не машина, він набагато легший в управлінні і на ньому можна легше здійснювати найрізноманітніші маневри. Проте потрібно також зважати на те, що потік велосипедів в Амстердамі просто приголомшливий – якщо, наприклад, один велосипедист занадто довго застоїться на світофорі, то ризикує зібрати позаду величезний затор з машин та колон інших велосипедистів. Тому тверезо оцінюйте свої можливості і пам’ятайте, що хороша реакція на велосипедних доріжках в Амстердамі майже так само важлива як і на автомобільній дорозі.

Фото: stocksnap.io.

Джерело: theculturetrip.com

Теги: , ,

Залишити коментар

Інші матеріали

Навколо світу на контейнерних суднах: подорож Торбйорна Педерсена

Навколо світу на контейнерних суднах: подорож Торбйорна Педерсена

Ми вже неодноразово чули про мандрівки на мотоциклі, автостопом чи ж навіть на велосипеді. Однак датчанин Торбйорн Педерсен, який називає себе Тором, подорожував три роки на контейнерних суднах.

Читати

10 найбільш мальовничих місць Індії

10 найбільш мальовничих місць Індії

Команда Rough Guides в Делі довго роздумувала, та зрештою проголосувала за найкрасивіші місця в Індії. Давайте поглянемо на результати.

Читати

Як дістати найдешевші авіаквитки

Як дістати найдешевші авіаквитки

Здається, всі вже знають, де. Тепер ми розкажемо, як: ці кілька порад дозволять тобі обрати найдешевші авіаквитки будь-яких авіаліній. 

Читати

Зимова Австрія: поради від міс Всесвіт

Зимова Австрія: поради від міс Всесвіт

У період зимових свят так хочеться поїхати в якесь казкове місце. Австрія – прекрасний варіант. 

Читати