Rogue One: A Star Wars Story

Stormtroopers

Ph: Jonathan Olley

©Lucasfilm LFL 2016.

Де знімали “Бунтар-Один”: земна подорож далекою-далекою галактикою

Нам усім цікаво глянути на екзотичні локації, де знімали новий епічний фільму у всесвіті “Зоряних Воєн”. Позаземні пустелі і льодовики, “Мекка джедайського світу”, лондонська підземка та райські острови – ходімо стопами “Бунтаря-Один”! 

Місце 1: Йорданія

джеда

Jonathan Olley / Lucasfilm

Йорданія грає центральну роль не лише у “Бунтар-Один”, але і загалом у всесвіті “Зоряних Воєн”. У новому фільмі це – маленький пустельний місяць Джеда, ключовий духовний та релігійний центр джедаїв.

Режисер фільму Ґарет Едвардс описує Джеду як “Мекку або Єрусалим” у світі ЗВ: це місце, куди зчиняють паломництва; духовний дім джедаїв.

Команда “Бунтара-Один” провела п’ять знімальних днів у пустелі Ваді Рум і сусідній пустелі Аль Діса, на захід від Ваді Рум.

Джеда, що знаходиться у Внутрішньому Кільці галактики Зоряних воєн, стала домом кількох ключових персонажів, у тому числі сліпого воїна-джедая Чіррута Імве (актор Донні Єн, на фото). Її окупували сили Галактичної Імперії. Щоб не наспойлерити – ця локація має військове значення у битві між Темною стороною і Світлою. 

Чому варто відвідати?

вадірум

Dreamstime

Джеда – місце з гігантськими кам’яними статуями і старовинними пустельними будовами. Йорданія відповідає цим вимогам. 

Петра на південному заході Йорданії – найвідоміше і найбільш відвідуване у країні місце археологічних розкопок. Його також називають “Трояндове місто” через рожевуватий відтінок піщаника, з якого воно збудоване. Місто, дістатись якого можна тільки через вузький каньйон, було засноване приблизно у 300 році до нашої ери. Тут вражають не тільки витесані з каменю будинки, але і система водопроводу, що випередила свій час. У давньому місті набатеїв знайшли нові археологічні цікавинки, тож Петра знову приваблює туристів. 

На схід від Амману можна влаштувати тур “пустельними замками”, які були частиною ланцюга, що тягнувся на північ Дамаску аж до Єрихону. У цій місцевості також є фортеці, башти, притулки караванів і палаци.

Щоб знайти пустелю і місця, де знімали “Бунтар-Один”, тримайте шлях до Ваді Рум, також відомої як Місячна долина, висіченої у граніті та піщанику південної Йорданії. Ваді Рум – зірка великого екрану ще з часів появи у “Ловренсі Аравійському”. Завдяки цьому фільму Йорданія з’явивилася на туристичній мапі. Більшість йорданських маршрутів пролягають через пустелю. Її можна дослідити пішки, на велосипеді, квадроциклі або верхи на конях. 

Аль Діса – ще одна знімальна локація – пустеля поруч з Ваді Рум, одноіменне селище в якій використовують як туристичну базу. Поїздки на джипі – найцікавіший спосіб відкрити для себе цю пустелю. Таким чином мандрівник зможе побачити написи, висічені давніми набатеями та дивовижні арки, створені природою за сотні років. Тутешні гіди також знатимуть найкращі точки для споглядання заходу сонця, який забарвлює пустелю у дивовижні кольори.

У 2017 році також об’єднають існуючі пішохідні маршрути північного заходу, щоб створити Йорданську Стежку. Новий 600-кілометровий маршрут можна буде повністю пройти приблизно за 36 днів, або розбити на коротші відрізки. Найпопулярнішим відрізком, імовірно, одразу стане 111-кілометровий шлях із Петри у Ваді Рум: тижнева прогулянка від 2000-річного міста до йорданських-марсіанських пейзажів. 

Сила буде разом із Йорданією у наступному році (саме тому країна входить у Travel Hot List 2017 від Wanderlust).

Місце 2: Ісландія

смерть

Jonathan Olley / Lucasfilm

Зйомки “Бунтаря-Один” проходили на ісландському 1666-метровому льодовику та вулкані Ейяфьятлаййокудль на півдні острова – тому самому вулкані, що спричинив міжнародну (чи то міжгалактичну) катастрофу у 2010 році, коли хмара диму від його виверженя зашкодила авіасполученню по всій планеті Земля. 

Знімальна група також працювала на широких чорних лавових рівнинах Мирдальссандур, поблизу гір Хййорлейфсхьофді та Хафурсей, на південь від селища Віік.

Ісландія відіграє планету Еаду, локацію сцени-флешбеку, де персонаж Мадса Міккельсена Ґерлен Ерсо, батько Джин Ерсо (акторка Фелісіті Джонс) потрапляє у полон Імперії на чолі з Директором Орсоном Кренніком у виконанні Бена Мендельсона. У фільмі країну відзняли у похмурому, зловісному стані, доречному для цієї сцени. 

Чому варто відвідати?

Stocksnap

Stocksnap

Вагома причина для того, щоб відвідати Ісландію протягом арктичної зими (з жовтня по вересень) – північне сяйво. Влітку ж досліджувати країну можна як вдень, так і вночі, під Північним сонцем, що ніколи не заходить. 

Ейяфьятлаййокудль – поширена зупинка у більшості “класичних” турів популярним південним регіоном Ісландії. Так само – водоспад Скоґафосс і відомі місця на дорозі Золотого Кола:  національний парк Тінґвеллір, водоспад Ґульфосс, поле Ґейсір, Строккур у Хаукадалурі, пляжі чорного піску Рейнісфйара та Мурдальссандур, а також найпівденніше селище в Ісландії – Віік. 

Тури на гелікоптері понад Ейяфьятлаййокудлем та навколишньою місцевістю дарують можливість побачити усе з висоти пташиного польоту. Похід на льодовик – також популярний спосіб провести день. Хтось більш досвідчений і відчайдушний може обрати сходження на Ейяфьятлаййокудль. 

Мандрівники можуть дістатися пляжу Рейнісфйара, селища Віік та рівнин Мирдальссандур дорогою номер 1, що пролягає місцевістю чорних пісків. На Рейнісфйарі особливо варто побачити базальтові колони – але туристам слід остерігатися раптових хвиль. 

Село Віік – також хороша база для любителів природи і бьордвочерів. Тут знаходиться найбільше у Європі місце гніздування крячків (зі східного боку села), а влітку тут перебувають кольорові тупики.

Як і Йордан, Ісландія має свою екранну форму, включаючи місця зйомок “Гри престолів”. Окрім півдня, який часто відвідують, є ще вулкани, льодовики та місячні пейзажі у більш віддаленій частині країни, західні фйорди, східні фйорди і далека північ, де можна побачити китів. 

Місце 3: Мальдіви

Rogue One: A Star Wars Story Stormtroopers Ph: Jonathan Olley ©Lucasfilm LFL 2016.

Jonathan Olley / Lucasfilm

Планета Скариф – острівний рай, з білими піщаними пляжами, чистою теплою блакитною водою і пальмами. Але не схоже на те, що імперське військо там щоб засмагати і попивати Піна-коладу. 

На орбіті Скарифа – Зірка Смерті, і тут розгорнеться велика битва із вторгненням штормовиків та новеньких АТ-АТ, які пізніше битимуться на льодовій планеті Гот у “Імперія завдає удару у відповідь” (ті зимові сцени знімали у Норвегії). 

Мальдівські острови – “дублер” Скарифа, зйомки проходили на Лааму Атолл, віддаленій групі островів, десь чотири години зйомок мали місце на острові Берасду, а більша частина – на Лааму Ґан. Місцеві жителі збиралися до Лааму Ґан під час зйомок, щоб побачити акторів Фелісіті Джонс та Фореста Вітекера (Со Ґерера). 

Чому варто відвідати?

Dreamstime

Dreamstime

Якщо не трапиться нічого ну дуже вже неочікуваного, ваша власна мандрівка на Мальдіви анітрохи не буде схожа на різанину у “Бунтарі-Один”. Насправді, будь-яка бійка зовсім не вписалася би у тутешній настрій. На ці острови в Індійському океані люди прибувають, щоб розслабитись і провести якнайбільше часу на пляжі. Максимум – можна назбирати енергії на якусь йогу чи пілатес біля моря. 

Рибний базар, стара мечеть і Національний музей – ось заради чого варто побувати у столиці Мальдів, Мале. Але приваюлюють сюди насправді острови, пляжі, лагуни, океан; кольорові рифи та бурхливе підводне життя – дельфіни, черепахи, акули, скати і навіть китові акули.

Обидва “бунтарські” острови знаходяться на східному боці Лааму Атолл. Лааму Ґан – за 247 кілометрів від столиці, до нього можна дістатися за 40 хвилин, на острові є маленький аеропопи. Берасду знаходиться поруч із Ґаном, на півночі. Зверніть увагу не тільки на узбережжя острову Ґан, але і на центральну частину – тут є крихкі руїни древніх будистських храмів і кілька насипів пірамідальної форми, знаних як хавітта.

Зараз на острові є один готель, “Мрійливе село пірнальників” (Reveries Diving Village) і п’ять миль білого піщаного пляжу, кілька хороших місць для серфінгу і вдосталь недоторканих рифів, які можна досліджувати.

Мандрівники також можуть познайомитися з багатьма іншими мальдівськими островами на каяку, човні, попірнати з маскою і трубкою або з аквалангом. Аквалангістам слід звернути увагу на Баа Атолл, на північний захід від Мале, де влітку часто можна побачити скатів манта рей і китових акул. Адду Атолл, найпівденніші з Мальдівських островів, мають вдосталь риби, черепах, акул та скатів, а також кілька затонулих кораблів – але поки жодного Імперського. 

Місце 4: Лондон

Dreamstime

Dreamstime

Чи варто Лондону брати це близько до серця? Тоді як Йорданія – “Мекка джедаїв”, а Мальдіви та Ісландія хизуються своїми природними принадами, не найвищі досягнення англійської столиці засвітилися у новому фільмі “Зоряних Воєн”. 

Станція метро Кенері-Ворф відігравала роль понурого, індустріального, зловісного інтер’єру Зірки Смерті. Але навряд чи ми побачимо штурмовиків, які перевіряють телефон, хапають ранкову газету чи поспішають на поїзд на роботу. Скоріше за все, це будуть сцени з Дартом Вейдером, Директором Орсоном Кренніком та іншими поганцями, або можливо, трохи шпіонажу від повстанців.

Також велику частину фільму відзняли на лондонській студії Pinewood. 

Чому варто відвідати?

Wikimedia

Wikimedia

Вам навряд чи вдасться дуже повеселитись на станції метро Кенері-Ворф. Натомість, вийдіть на поверхню, щоб погуляти діловим кварталом Кенері-Ворф, Собачим островом або місцевістю Доклендс, зайдіть у Музей Лондонських Портів чи Доклендський центр мореплавання та водного спорту.

Або від Кенері-Ворф можна проїхатися будь-куди у Лондоні – місті, яке може запропонувати так багато, як жодне інше місто. Якщо ви в Лондоні впреше, варто побачити Букінгемський Палац, Лондонське Око, Лондонський Тавер, собор святого Павла, галереї Тейт, Британський музей, Біґ Бен, Парламент і всі решту ключових місць – можливо, пройтись або проплисти човном вздовж Темзи.

У місті є все: від мистецтва, музики до театру, історичних місці та сяючих новітніх будівель. Ласуни відкриють для себе жваве ресторанне життя, вуличну їжу та ринки по всьому місці. Лондонські парки варто дослідити: Гайд, Реґентс, Річморд, Гемпстед Гіт чи Великий Віндзорський.

Звісно, Об’єднане Королівство – це не тільки Лондон, а й решта Англії, Шотландія, Північна Ірландія та Вельс – повні кінематографічних ландшафтів, від гір до узбережжя, які можуть позмагатися з Ісландією, Йорданією і Мальдівами. Можливо, наступний фільм зніматимуть саме там…

 


Джерело: wanderlust.co.uk.

Фото на прев’ю: Jonathan Olley / Lucasfilm.

Теги: , , , ,

Залишити коментар

Інші матеріали

5 фільмів з сенсом, що надихають на подорожі

5 фільмів з сенсом, що надихають на подорожі

Зимовий вечір, вихідні – саме час для атмосферного кіно. Для вас підбірка 5 фільмів про подорожі, що здокорінно мінили життя героїв.

Читати

Навколо світу на контейнерних суднах: подорож Торбйорна Педерсена

Навколо світу на контейнерних суднах: подорож Торбйорна Педерсена

Ми вже неодноразово чули про мандрівки на мотоциклі, автостопом чи ж навіть на велосипеді. Однак датчанин Торбйорн Педерсен, який називає себе Тором, подорожував три роки на контейнерних суднах.

Читати

Лоукост Ryanair відкриває рейси з України

Лоукост Ryanair відкриває рейси з України

На честь такої події можна придбати квитки лише за 19.99 євро. 

Читати

Відповіді на ВСІ питання авіапасажирів

Відповіді на ВСІ питання авіапасажирів

Що як у літака спустить шину? А якщо блискавка..? Професійний пілот відповідає на усі питання нервових мандрівників.

Читати